Duyurular
NEDEN KABLOSUZ ODA TERMOSTATI ALMALIYIM.
18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:31
Oda Termostatı alacağım, ancak kablosuz oda termostatı var, kablolu oda termostatı var. Hangisini ve neden almalıyım. İşte size yardımcı olacak birkaç ipucu.

Kablosuz Oda Termostatı mı, Kablolu Oda Termostatı mı ?

Kablosuz Oda Termostatı nın en önemli avantajlarından birincisi kablo çeklimediği için evinizin hasar görmemesi ve kablo görüntüsünün olmamasıdır. Kablolu oda termostatının kombi ile bağlantısı,  kombi ile oda termostatının sabitleneceği yaşama mekanı (oturma odası, salon vb.) arasına çekilecek min. 2x0,75 ölçüsünde bir kablo  vasıtasıyla yapılmaktadır. Kombi ile oda termostatının konulacağı yer arasındaki mesafe her zaman kablo çekmeye pek elverişli olmayabilir veya kablo çekerken duvar delmek ve kablonun yaratacağı görüntü kirliliği nedeniyle kablolama yapılması istenmeyebilir. Kablosuz Oda Termostatı kullanılması durumunda  ise adından da anlaşılacağı üzere oda termostatı radyo frekans haberleşme ile çalıştığından, kablo çekmek söz konusu olmadığıdan duvar delme ve kablo görüntü kirliliği gibi durumlar da kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Bu avantajlarının yanında daha ve en önemlisi; kablolu oda termostatı odanın duvarına sabitlenirken, kablosuz oda termostatı nı evinizin dilediğiniz odasında kullanma imkanına sahip olacaksınız. Örneğin; akşam TV seyrederken oturma odasında kullanırken,  gece uyurken yatak odasına götürebilirsiniz. Bilindiği üzere oda termostatı sıcaklık kontrolünü bulunduğu mekana göre yapar. Bu nedenle kablosuz oda termostatı kontrol ünitesi hangi mekanda bulunuyorsa kombi bu odadaki sıcaklığa göre devreye girip çıkacağından, evinizin her yerinde konforlu bir sıcaklık elde etmiş olacaksınız.

Kablosuz oda termostatı fiyatları kablolu oda termostatı fiyatlarına göre biraz daha pahalı olmasına karşın sağladığı konfor ve ekonomi nedeniyle bu farkı kısa sürede amorti edecektir.

 

Bu haber 6118 kez okundu.
Bu site, Nora Medya e-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır. © 2013 Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Kopyalanamaz