Duyurular
ODA TERMOSTATI FİYATLARI ÜZERİNDE DOLAR KURUNUN ETKİSİ
02 Haziran 2015 Salı 08:27
Geçtiğimiz aylarda meydana gelen Dolar kurundaki aşırı yükselmenin tüm ithal ürünlerde olduğu gibi Oda Termostatı Fiyatlarına da yansıması kaçınılmaz görüyor.

Bildiğiniz üzere Dolar kuru geçtiğimiz kış aylarında 2,10 TL seviyelerinden birkaç ay içinde 2,70 TL seviyelerine ulaştı. Başka bir deyişle çok kısa bir süre içerisinde Türk Lirası Amerikan Doları karşısında %35 oranında değer kaybetti. Yine biliyoruz ki ülkemizde satılan tüm oda termostatı markaları maalesef dövizle ithal edilen ürünler. Geçtiğimiz kış aylarında yaşanan bu artış oda termostatı fiyatlarına hemen ve aynı oranda henüz yansımadı. Bunun birinci nedeni o zaman satılan ürünlerin düşük kurdan ithal edilmesi, ikinci olarak ta dolar kurundaki düşüş beklentisiydi.  Zaman içerisinde dolar kurundaki bu düşüş beklentisi gerçekleşmedi ve kur en yüksek seviyesinde oturmuş görünüyor. Bu arada da düşük kurla ithal edilen oda termostatı stokları da tükendi. Şimdilerde önümüzdeki sezon satılacak ürünlerin bugünkü yüksek kurdan geçen yıla göre %35 daha yüksek maliyetlerle ithalatı gerçekleşiyor ve bu maliyet artışının oda termostatı fiyatlarına yansıması kaçınılmaz görünüyor. Başka bir deyişle bugün 80 TL civarında kablolu oda termostatı fiyatları 110-120 TL ye, 200 TL civarında olan kablosuz oda termostatı fiyatları 250-270 TL ye satılmaya başlanacak.

Oda Termostatı Fiyatları yükselmeden, kışı beklemeden ve düşük fiyatlarla Oda Termostatınızı şimdi almakta fayda var. Oda Termostatınızı şimdi alın karlı çıkın.

Bu haber 4787 kez okundu.
Bu site, Nora Medya e-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır. © 2013 Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Kopyalanamaz