Duyurular
Oda Termostatı nedir, ne işe yarar, Oda Termostatı çeşitleri nelerdir…
18 Haziran 2015 Perşembe 13:41
Oda Termostatı nedir, ne işe yarar, Oda Termostatı çeşitleri nelerdir… Oda Termostatı almadan önce Oda Termostatları hakkında bilgi sahibi olmanız için hazırlanmış; Oda Termostatı nedir, Oda Termostatı ne işe yarar, Oda Termostatı çeşitleri ve modelleri nelerdir gibi bilgilerin yer aldığı makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Oda Termostatı nedir, ne işe yarar, Oda Termostatı çeşitleri nelerdir…

Oda termostatı, bir sıcaklık kontrol cihazı olup, ortam sıcaklığını sizin ayarlamış olduğunuz değerde sabit tutarak yaşadığınız mekanın sıcaklık konforunu sağlar. Oda termostatı, daha çok kombi gibi bireysel  ısıtma sistemlerinde tavsiye edilmekte yaygın olarak kullanılmaktadır. Oda termostatı, bir sıcaklık kontrol aracı gibi görünse de aynı zamanda bir konfor ve tasarruf cihazıdır. 

Oda termostatları mekanik ve dijital oda termostatı olarak iki ana gruba ayrılır. Dijital oda termostatları, mekanik oda termostatlarına göre çok daha hassas sıcaklık kontrolü yapabilirler.  Ancak buna karşılık dijital oda termostatı fiyatları mekanik oda termostatı fiyatlarına göre daha pahalıdırlar fakat sıcaklığı dar bir aralıkta stabil tuttuğu için sıcaklık konforu açısından artık günümüzde dijital oda termostatı kullanılmaktadır.

Dijital oda termostatı çeşitleri;  kablolu oda termostatı, kablosuz oda termostatı olarak iki ana grupta toplanabilir. Kablolu oda termostatı, kombi ile oda termostatı bağlanacak oda arasında bir kablo çekilerek haberleşirken, Kablosuz Oda Termostatı kablo çekilmesine gerek kalmadan kombi ile evin her yerinden haberleşme sağlar. Hem Kablosuz Oda Termostatı, hem de Kablolu oda termostatının Programlanabilir ve Programlı olmayan modelleri mevcuttur. 

Bu haber 6846 kez okundu.
Bu site, Nora Medya e-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır. © 2013 Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Kopyalanamaz